BRC2012T2R2MD by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
BRC2012T2R2MD
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1A 0.143Ohm DCR 0805 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: BRC2012T2R2MD
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
BRC2012T2R2MD
Alias/AKA:
LQBRC2012T2R2MD
COO:
PH
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Inductance:
2.2 uH
Type:
Power Chip7105
Impedance:
N/A
Tolerance:
207104%
Technology:
Wirewound7103
Maximum DC Current:
1 A
Maximum DC Resistance:
0.143 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 105 °C