BRC2012T3R3MD by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
BRC2012T3R3MD
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 0.87A 0.221Ohm DCR 0805 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: BRC2012T3R3MD
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
BRC2012T3R3MD
Alias/AKA:
LQBRC2012T3R3MD
COO:
PH
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Inductance:
3.3 uH
Type:
Power Chip7105
Impedance:
N/A
Tolerance:
207104%
Technology:
Wirewound7103
Maximum DC Current:
0.87 A
Maximum DC Resistance:
0.221 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 105 °C