EMK105ABJ225MV-F by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
EMK105ABJ225MV-F
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 2.2uF ±20% - 16VDC - X5R - 0402 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EMK105ABJ225MVF
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
EMK105ABJ225MV-F
Alias/AKA:
RMEMK105ABJ225MV-F
COO:
MY
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
2.22227uF
Voltage:
162253VDC
Package/Case:
Tolerance:
202252%