EMK212ABJ106KG-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
EMK212ABJ106KG-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 10uF ±10% - 16VDC - X5R - 0805 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EMK212ABJ106KGT
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
EMK212ABJ106KG-T
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
102227uF
Voltage:
162253VDC
Package/Case:
Tolerance:
102252%