FBMJ2125HS250NT by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
FBMJ2125HS250NT
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 25Ohm 30% 100MHz 6A 0.004Ohm DCR 0805 Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: FBMJ2125HS250NT
Part No:
FBMJ2125HS250NT
Alias/AKA:
FCFBMJ2125HS250NT
EAR99
4000
Dimension:
2.2 x 1.45 x 1.05mm mm
Family:
FB
Impedance:
25 Ohm
Maximum DC Current:
6 A