LMK105BJ474KV-F by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
LMK105BJ474KV-F
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 0.47uF ±10% - 10VDC - X5R - 0402 - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: LMK105BJ474KVF
Part No:
LMK105BJ474KV-F
Alias/AKA:
RMLMK105BJ474KV-F
COO:
CN
ECCN:
EAR99
10000
Capacitance Value:
0.472227uF
Voltage:
102253VDC
Package/Case:
Tolerance:
102252%
  Possible Replacement options available.  See Alternatives
IN STOCK: 6,887
Ships today, if you order in
Buy all 6,887 in-stock or the regular minimum order quantity of 10000