NR6020T4R7N
Taiyo YudenInductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2A 0.0696Ohm DCR 2424 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2A 0.0696Ohm DCR 2424 T/R
Search Keywords: NR6020T4R7N
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
NR6020T4R7N
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
PH
ECCN:
EAR99
Reel Pack:
2500
Package Type:
REEL
Inductance:
4.7 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
30 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
2 A
Maximum DC Resistance:
0.0696 Ohm
Operating Temperature:
-25 to 120 °C
Packaging:
Tape and Reel
Protection Style:
Shielded
Life Cycle:
Discontinued
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST SMD C-Grid® Tube
Board-To-Board Connector - 2 Contacts - Header - AMPMODU MOD II Series - Through Hole - 2 ...
ALDP105W
Electromechanical Relay 5VDC 125Ohm 5A SPST-NO (20.5x7.2x15.3)mm THT Power Relay
SH2B-62
Conn Relay Socket SKT 2 POS ST Thru-Hole