NR6045T100M by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
NR6045T100M
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 0.0611Ohm DCR 2424 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: NR6045T100M
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
NR6045T100M
Alias/AKA:
LMNR6045T100M
COO:
PH
ECCN:
EAR99
1500
Package Type:
REEL
Inductance:
10 uH
Type:
Power7105
Impedance:
N/A
Tolerance:
207104%
Technology:
Wirewound7103
Maximum DC Current:
2.5 A
Maximum DC Resistance:
0.0611 Ohm
Operating Temperature:
-25 to 120 °C