TMK107BBJ475MA-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
TMK107BBJ475MA-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 4.7uF ±20% - 25VDC - X5R - 0603 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TMK107BBJ475MAT
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
TMK107BBJ475MA-T
Alias/AKA:
CETMK107BBJ475MA-T
COO:
MY
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
4.72227uF
Voltage:
252253VDC
Package/Case:
Tolerance:
202252%