UMK212F474ZG-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
UMK212F474ZG-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 0.47uF +80/-20% - 50VDC - Y5V - 0805 - Tape&Reel
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: UMK212F474ZGT
Part No:
UMK212F474ZG-T
Alias/AKA:
CEUMK212F474ZG-T
COO:
CN
Capacitance Value:
0.472227uF
Voltage:
502253VDC
Package/Case:
Tolerance:
-202252% to 802252%