L03S400D15 by tamura
Image is representational - see mfr. specs
L03S400D15
Tamura
Open Loop Current Sensor DC Current ±15V 4-Pin Box
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: L03S400D15
Supplier:
Tamura
Part No:
L03S400D15
COO:
CN
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
CARTON
Maximum Sensing Current:
±700 A
Sensitivity:
1uA/A
Output Type:
Current
Sensing Current Type:
AC,DC
Accuracy:
±1 %
Mounting:
Screw
Operating Temperature:
-20 to 80 °C
Operating Frequency:
DC to 50 kHz
Dimension:
40.5 x 30.5 x 29.5 mm