TSL1112RA-680K1R6-PF by tdk corporation
Image is representational - see mfr. specs
TSL1112RA-680K1R6-PF
TDK Corporation
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor 1.6A 130mOhm DCR RDL Ammo
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: TSL1112RA680K1R6PF
Supplier:
TDK Corporation
Part No:
TSL1112RA-680K1R6-PF
EAR99
500
Package Type:
Reel
Inductance:
68 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
5 mm
Tolerance:
10 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Resistance:
130 mOhm
Maximum DC Current:
1.6 A
Protection Style:
N/A
Packaging:
Ammo
Life Cycle:
Discontinued
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 5
Ships today, if you order in
Buy all 5 in-stock or the regular minimum order quantity of 500