RWS1500B-48 by tdk-lambda
Image is representational - see mfr. specs
RWS1500B-48
TDK-Lambda
Enclosed AC/DC Converter - 1500 W - 88% Efficiency - Output 48V 32A - 85 to 265 VAC, 120 to 340 VDC Input.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The RWS1500B-48 is AC/DC converter with dimensions: 10.28" L x 5.00" W x 2.48" H (261.0mm x 127.0mm x 63.0mm).