ZMS100-48 by tdk-lambda
Image is representational - see mfr. specs
ZMS100-48
TDK-Lambda
Open Frame AC/DC Converter - 80W - 87% Efficiency - Output 48V 1.67A - 90 to 264 VAC Input Voltage.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
The ZMS100-48 is open frame AC/DC converter with adjustable output and universal input. Dimensions of this converter are: 4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm). Operating temperature range is from -20°C to 70°C (with derating).