CRG0402F100K by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRG0402F100K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0402 - 100 Kohm (+/-) 1% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel ...
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • Fixed Resistor
  • Resistor Type = General Purpose Resistor
  • Resistance Selection = K ?
  • Resistance = 100K ?
  • Power Rating = .063 W
Search Keywords: CRG0402F100K
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
CRG0402F100K
Alias/AKA:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
100 KOhm
Power Rating:
1/16 W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0402
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C