CRG0603F100K by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRG0603F100K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0603 - 100 Kohm (+/-) 1% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: CRG0603F100K
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
CRG0603F100K
Alias/AKA:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
100 KOhm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0603
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C