CRG0603F10M by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRG0603F10M
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0603 - 10 Mohm (+/-) 1% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel ...
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • CRG Series
  • Resistance Selection = M ?
  • Resistance = 10M ?
  • Power Rating = .10 W
  • Tolerance = 1 %