CRG1206F2K2 by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRG1206F2K2
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 1206 - 2.2 Kohm (+/-) 1% - 1/4 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel ...
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • CRG Series
  • Resistance Selection = K ?
  • Resistance = 2.2K ?
  • Power Rating = .25 W
  • Tolerance = 1 %
Search Keywords: CRG1206F2K2
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
CRG1206F2K2
Alias/AKA:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Pack
Resistance Value:
2.2 KOhm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C