CRGH0805F768K by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRGH0805F768K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 768 Kohm (+/-) 1% - 1/3 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION