ROX2SJ33K by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
ROX2SJ33K
TE Connectivity / Neohm Brand
Flame-Proof Power Metal Oxide Film Resistor - 33 Kohms (+/-) 5% - 2W - 350V - Through Hole - 12mm x 5mm dia - Ammo Box
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ROX2SJ33K
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
ROX2SJ33K
Alias/AKA:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Termination Style:
Axial11387
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
33 KOhm
Tolerance:
511388%
Temperature Coefficient:
±350 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 235 °C
Packaging:
Ammo
Dimension:
12 x 511378mm