K10P-7A65-24 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
K10P-7A65-24
TE Connectivity / P&B Brand
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
The TE Connectivity / P&B Brand K10P-7A65-24 is a PCB K10 Series relay that supports 50/60 Hz AC input. It has a current rating of 15 A and a COil Voltage rating of 24 VDC.
Search Keywords: K10P7A6524
Supplier:
TE Connectivity / P&B Brand
Part No:
K10P-7A65-24
Alias/AKA:
EAR99
50
AC Coil Voltage:
24 V