KHAU-17A18-120 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
KHAU-17A18-120
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 120VAC 2.5A 4PDT(28.2x21.8x32.5)mm Socket ...
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
  • Monostable Coil Magnetic System
  • Input Voltage = 120 VAC
Search Keywords: KHAU17A18120
Part No:
KHAU-17A18-120
EAR99
1
AC Coil Voltage:
120 V
Maximum Current Rating:
5 A
Operating Temperature:
-45 to 70 °C
Coil Resistance:
3.9 KOhm