KRPA-11DG-125 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
KRPA-11DG-125
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - DPDT (2 Form C) - 125VDC Coil - 10A Contact - 240VAC Switching - Non Latching Coil - Plug In, 8 Pin (Octal) - Socketable.
DESCRIPTION
The KRPA-11DG-125 is general purpose relay with operating temperature range from -45°C to 70°C.
Search Keywords: KRPA11DG125
Part No:
KRPA-11DG-125
DC Coil Voltage:
125 V
Maximum Current Rating:
10 A
Operating Temperature:
-45 to 70 °C