PRD-11AJ0-24 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
PRD-11AJ0-24
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VAC 20A DPDT(85.73x63.8x63.5)mm ...
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • Relay Type = Heavy Duty, Power
  • Relay Style = Power
  • PRD Series
  • Contact Arrangement = 2 Form C, DPDT, 2 C/O
  • Contact Current Rating = 20 Amps.
Search Keywords: PRD11AJ024
Part No:
PRD-11AJ0-24
Alias/AKA:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
AC Coil Voltage:
24 V
Operating Temperature:
-55 to 45 °C