RTD14005
TE Connectivity / P&B BrandGeneral Purpose Relay - SPDT (1 Form C) - 5VDC Coil - 16A Contact - 400VAC Switching - Non Latching Coil - Wash Tight - PC Pin - Through Hole. ...
DESCRIPTION
The RTD14005 is general purpose relay with operating temperature range from -40°C to 85°C.