T91S1D22-24 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
T91S1D22-24
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VDC 40A SPST-NO (( 32.23mm 27.4mm 27.92mm)) Through Hole
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: T91S1D2224
Part No:
T91S1D22-24
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Operating Temperature:
-55 to 85 °C