T9AP1D52-48-01 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
T9AP1D52-48-01
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - SPST-NO (1 Form A) - 48VDC Coil - 30A Contact - 277VAC Switching - Non Latching - Quick Connect 0.187"/0.250".
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The T9AP1D52-48-01 is general purpose relay with operating temperature range from -55°C to 85°C.