T9GV5L14-24 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
T9GV5L14-24
TE Connectivity / P&B Brand
24V AgSnO2 20A SPDT (1 Form C) Plugin, 21.5x29mm Power Relays ROHS
RoHS Compliant
Tube Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 1558660-7 is general purpose relay with dimensions: 29mm x 21.5mm x 15.7mm. Operating temperature range is from -40°C to 105°C.