W23-X1A1G-25 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
W23-X1A1G-25
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker - Thermal - 1 Pole - 25A, 240VAC/50VDC - Black Push-Pull Plunger Actuator - Panel Mount. ...
DESCRIPTION
The W23-X1A1G-25 is circuit breaker with operating temperature range from -20°C to 60°C.
  • Actuator Style = Push/Pull
  • Current Rating = 25 Amps.
  • Button Color = Black with White Amp Rate Marking and White Trip Band
Search Keywords: W23X1A1G25
Part No:
W23-X1A1G-25
Voltage Rating:
250,50 VAC|VDC
Current Rating:
25 A