W28-XQ1A-15 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
W28-XQ1A-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker - Thermal - 1 Pole - 15A, 250VAC/32VDC - Black Push to Reset Actuator - Panel Mount. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
The W28-XQ1A-15 is circuit breaker with operating temperature range from -20°C to 60°C.
  • Actuator Style = Push to Reset
  • Current Rating = 15 Amps.
  • Button Color = Black
Search Keywords: W28XQ1A15
Part No:
W28-XQ1A-15
Voltage Rating:
250,32 VAC|VDC
Current Rating:
15 A