W33-T2N1Q-20 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
W33-T2N1Q-20
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker, Thermal - 2 Pole Breaker - White - No Lamp ...
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • W33 Series
  • Actuator Style = Rocker
  • Number of Poles = 2
  • Current Rating = 20 Amps.
  • Rocker Color = White (Opaque)
Search Keywords: W33T2N1Q20
Supplier:
TE Connectivity / P&B Brand
Part No:
W33-T2N1Q-20
Alias/AKA:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
60
Package Type:
Box
Type:
Thermal
Voltage Rating:
250,50 VAC|VDC
Number of Poles:
2
Current Rating:
20 A