W91-X112-15 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
W91-X112-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 15A 277VAC ...
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • Magnetic Circuit Breaker
  • Series/Mounting Option = W9 (6-32 Mtg. Threads)
  • Actuator Style = Toggle
  • Number of Poles = 1
  • Current Rating = 15 Amps.
Search Keywords: W91X11215
Supplier:
TE Connectivity / P&B Brand
Part No:
W91-X112-15
Alias/AKA:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
24
Package Type:
Tray
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
277 VAC
Number of Poles:
1
Current Rating:
15 A
Terminal Design:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 85 °C