FN2090A-20-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMCPower Line Filter Multi-Stage EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Solder Lug Flange Mount
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Line Filter Multi-Stage EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Solder Lug Flange Mount
Search Keywords: FN2090A2006
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:
FN2090A-20-06
Alias/AKA:
802522-SF
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
10
Package Type:
Box
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
20 A
Operating Frequency:
0 to 400 Hz
Operating Temperature:
-25 to 100 °C
Dimension:
57.5 x 113.5 x 45.4 mm
IN STOCK: 6
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 16 Weeks
Qty
Unit Price
1
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
Cable housing - pitch: 0 mm - number of positions: 4 - dimension a: 20 mm - color: green
IPD1-02-D-K
Discrete wire insulator - Rectangular housing connector receptacle -4 Positions – White - ...
PLM1M-C
Pan-Ty® marker tie, wrap, miniature cross section, 3.9" (99mm) length, .26" x .95" (6.6 x ...
3.96mm (.156”) Pitch MarKK™ Crimp Terminal, 18 to 20 AWG, Pre-Tinned Plating, Loose Packag...
M22-K10
Contact Blocks N.O. SPST Screw 6A 500VAC 220VDC