FN3026HL-20-71 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN3026HL-20-71
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMC/RFI 0Hz to 60Hz 20A 520VAC Wire Lead Chassis Mount/DIN Rail Medical
DESCRIPTION
Search Keywords: FN3026HL2071
Part No:
FN3026HL-20-71
Alias/AKA:
802566-SF
Mounting:
Chassis Mount/DIN Rail
Maximum Voltage Rating:
520 VAC
Maximum Current Rating:
20 A
Operating Frequency:
0 to 60 Hz
Operating Temperature:
-25 to 100 °C
Dimension:
150 x 50 x 78 mm