FN3270H-65-34 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN3270H-65-34
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMC/RFI 0Hz to 60Hz 65A 520VAC Terminal Block Flange Mount ...
DESCRIPTION
The SCHAFFNER EMC FN3270H-65-34 is a high-performance power line filter designed to effectively suppress electromagnetic interference (EMI) and radio frequency interference (RFI) in electrical systems. Operating across a frequency range of 0Hz to 60Hz, this filter is capable of handling currents of up to 65A and voltages of 520VAC. With a convenient terminal block and flange mount design, the FN3270H-65-34 is easy to install and ideal for applications requiring reliable EMC/RFI filtering for optimal performance and protection.
Search Keywords: FN3270H6534
Part No:
FN3270H-65-34
Alias/AKA:
806169-SF
EAR99
8
Maximum Voltage Rating:
520 VAC
Maximum Current Rating:
65 A
Operating Frequency:
0 to 60 Hz
Operating Temperature:
-25 to 100 °C
Dimension:
85 x 218 x 80 mm