FN612-20-10 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN612-20-10
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Quick Connect Flange Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: FN6122010
Supplier:
Part No:
FN612-20-10
EAR99
1
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
20 A
Operating Frequency:
0 to 400 Hz
Operating Temperature:
N/A
Dimension:
85 x 40 mm