FN9222R-15-06 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN9222R-15-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
IEC Filter - 0.1 µF - 250 VAC - Standard - 15 A - Quick Connect - 75 µH. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: FN9222R1506
Part No:
FN9222R-15-06
Alias/AKA:
803779-SF
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
15 A
Operating Frequency:
0 to 400 Hz
Operating Temperature:
-25 to 85 °C