STH24D25 by teledyne industrial
Image is representational - see mfr. specs
STH24D25
Teledyne Industrial
Relay SSR 13mA 32V DC-IN 25A 280V AC-OUT 4-Pin
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: STH24D25
Supplier:
Teledyne Industrial
Part No:
STH24D25
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
ECCN:
EAR99
1
Output Type:
AC
Maximum Output Voltage:
280 V
Maximum Output Current:
25(RMS) A
Output Device:
Triac
Input Type:
DC
Input Voltage:
32 V
Mounting:
DIN Rail
Circuit Arrangement:
1 Form A
Dimension:
58.2(Max) x 45 x 29 mm