A150-1-12/G by teledyne relays
Image is representational - see mfr. specs
A150-1-12/G
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 12VDC 390Ohm (12.07x9.53x7.11)mm THT Ultra Miniature Broadband Attenuator Relay
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: A150112G
Supplier:
Teledyne Relays
Part No:
A150-1-12/G
EAR99
250
Relay Construction:
Non-Latching
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
N/A
Maximum Current Rating:
N/A
Mounting:
Through Hole
Pin Count:
6
Operating Temperature:
-55 to 85 °C
Dimension:
12.07 x 9.53 x 7.11 mm