XS4P30AB120 by tes electric
Image is representational - see mfr. specs
XS4P30AB120
TES Electric
Proximity Sensor Inductive NC 1.5cm 12V to 24VDC
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: XS4P30AB120
Supplier:
TES Electric
Part No:
XS4P30AB120
COO:
FR
ECCN:
EAR99
1
Type:
Inductive10994
Sensing Distance:
15 mm
Mounting:
Panel
Output Type:
N/A
Dimension:
53.75 x 41.54 x 3610966mmmm
Response Frequency:
300 Hz
Operating Temperature:
-25 to 70 °C
Terminal Type:
Cable10993
Typical Operating Supply Voltage:
15,18 V