FS36-030-C2
Triad MagneticsPower Transformer 4200Vrms 1.1VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Power Transformer 4200Vrms 1.1VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
Search Keywords: FS36030C2
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Triad Magnetics
Part No:
FS36-030-C2
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
PH
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Primary Configuration:
Dual
Primary Side Voltage:
115,230 V
Secondary Configuration:
Dual
Secondary Side Voltage:
2X18 V
Secondary Side Current:
2X30 mA
Power Rating:
1.1 VA
Mounting:
Through Hole
Dimension:
36mm x 29mm x 28.7mm