TAC12038115HW by u.s. toyo fan
Image is representational - see mfr. specs
TAC12038115HW
U.S. TOYO Fan
AC Fan - 115 VAC - 3000 RPM - 105 CFM - 47 dB (A) - 119x38 mm
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The TAC12038115HW is an AC ball bearing fan, Series TAC12038. Power supply is 115 VAC. Acoustical noise is 47 dB (A). Speed is 3000 RPM. Dimensions are 4.69 in. sq x 1.5 in. thick (119mm sq x 38mm thick).