LFC025CTP by vcc - visual communications company
Image is representational - see mfr. specs
LFC025CTP
VCC - Visual Communications Company
5mm Round Rigid Light Pipe with Crush Ribs 0.153" Dia .250" Length ...
RoHS Compliant
BAG Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Illuminate your project with precision using our VCC part LFC025CTP, a 5mm Round Rigid Light Pipe with Crush Ribs. This component features a 0.153" diameter and a length of 0.250", providing a focused and efficient light distribution. Perfect for applications where a sleek and compact design is required, this light pipe is sure to enhance the visual appeal of your device.
Search Keywords: LFC025CTP
Supplier:
Part No:
LFC025CTP
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BAG
Color:
Clear
Dimension:
3.95 mm