PE-0603FB601ST by pulse electronics
Image is representational - see mfr. specs
PE-0603FB601ST
Pulse Electronics
FERRITE CHIP BEAD, 0603, 600 OHM NPB
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PE0603FB601ST
Supplier:
Pulse Electronics
Part No:
PE-0603FB601ST
COO:
CN
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Type:
Multi-Layer
Impedance:
600 Ohm
Tolerance:
25 %
Maximum DC Current:
0.5 A
Maximum DC Resistance:
0.38 Ohm