135-100-JBW by rcd components
Image is representational - see mfr. specs
135-100-JBW
RCD Components
Res Wirewound 10 Ohm 5% 3W ±20ppm/°C Silicone AXL Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 135100JBW
Supplier:
RCD Components
Part No:
135-100-JBW
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Bulk
Termination Style:
Axial
Power Rating:
3 W
Resistance Value:
10 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±20 ppm/°C
Operating Temperature:
300(Max) °C
Packaging:
Bulk
Dimension:
12.7 x 4.78 mm
Terminal Pitch:
N/R
IN STOCK: 11
Ships today, if you order in
Buy all 11 in-stock or the regular minimum order quantity of 100