TRB10-106-K010B by rcd components
Image is representational - see mfr. specs
TRB10-106-K010B
RCD Components
Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 10%( 5 X 5 X 8mm) Radial 2.54mm 125°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TRB10106K010B
Supplier:
RCD Components
Part No:
TRB10-106-K010B
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Capacitance Value:
10 uF
Voltage:
10 VDC
Termination Style:
Radial
Case Code:
B
Tolerance:
10 %
Mounting:
Through Hole
Equivalent Series Resistance:
N/A
Lead Pitch For Radial:
2.54 mm
Dimension:
5(Max) x 8(Max) mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C