25TZV470M10X10.5
Rubycon AmericaAluminum Electrolytic - SMD - 470uF - 20% - 25VDC - 10mm dia x 10.5mm - -55 to 105°C ...
DESCRIPTION
The 25TZV470M10X10.5 is part of the TZV series of capacitors from Rubycon Corporation. It is a 470uF 25VDC Aluminum Electrolytic Capacitor with SMD leads. It has a tolerance of ±20% and a 2000 hour lifetime. Size is 10mm dia x 10.5mm and temperature of operation is from -55 to 105°C