35PEV150M8X10.5
Rubycon AmericaAluminum Polymer - SMD - 150uF - 20% - 35VDC - 8mm dia x 10.5mm - -55 to 105°C ...
DESCRIPTION
The 35PEV150M8X10.5 is part of the series of capacitors from Rubycon Corporation. It is a 150uF 35VDC Aluminum Polymer Electrolytic Capacitor with SMD leads. It has a tolerance of ±20% and a 10000 hour lifetime. Size is 8mm dia x 10.5mm and temperature of operation is from -55 to 105°C