RC1005J100CS by samsung electro-mechanics
Image is representational - see mfr. specs
RC1005J100CS
Samsung Electro-Mechanics
Res Thick Film 0402 10 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Molded SMD T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RC1005J100CS
Supplier:
Samsung Electro-Mechanics
Part No:
RC1005J100CS
COO:
US
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
10 Ohm
Power Rating:
0.063 (1/16) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
0402
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Packaging:
Tape and Reel
IN STOCK: 9,399
Can Ship immediately
Buy all 9,399 in-stock or the regular minimum order quantity of 50000