TDRSOXP-12V
Schneider Electric-Legacy RelaysElectromechanical Relay 12VDC 12VAC 12A DPDT (44x36)mm Socket Time Delay Relay
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Electromechanical Relay 12VDC 12VAC 12A DPDT (44x36)mm Socket Time Delay Relay
Search Keywords: TDRSOXP12V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Schneider Electric-Legacy Relays
Part No:
TDRSOXP-12V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
10
Mounting:
Socket
Type:
Time Delay Relay
Contact Arrangement:
DPDT
DC Coil Voltage:
12 V
AC Coil Voltage:
12 V
Contact Form:
2 Form C
Maximum Current Rating:
12 A